FORUM RADIO PHOENIX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FIECARE ZI ESTE UN INCEPUT ...

2 posters

Go down

FIECARE  ZI  ESTE  UN  INCEPUT  ... Empty FIECARE ZI ESTE UN INCEPUT ...

Post by luckyman Sun Jun 09, 2013 11:09 pm

[b]In

luckyman

Posts : 5
Join date : 2013-06-06

Back to top Go down

FIECARE  ZI  ESTE  UN  INCEPUT  ... Empty Cu gandul la ploaie.......

Post by Dama_de_rosu Tue Jun 11, 2013 12:03 pm

Dor


Când o să-mi fie dor
de tine, într-o noapte,
am să-ţi bat în geam
cu degete de ploaie.
Să nu tresari
când va tuna afară
E dorul meu
ce te cheamă.

Dama_de_rosu

Posts : 11
Join date : 2013-06-05

Back to top Go down

FIECARE  ZI  ESTE  UN  INCEPUT  ... Empty REMEMBER....

Post by Dama_de_rosu Thu Jun 13, 2013 11:15 pm

13-15 iunie 1990!!!!
23 de ani de cand lumea a vazut o alta fata a Romaniei! Fata urata,brutala si abrutizata,fata celor ce nu pot trai decat in turma!
Sa nu uitati! Sa nu uitati chipurile copiilor ce au fost batuti langa zidurile Universitatii Bucuresti,doar pentru ca aveau o mapa sub brat si isi doreau cu ardoare sa invete!Sa isi faca,ajutati de invatatura un drum al lor! Sa nu uitati mitingul de multumire facut de catre potentii de atunci ai politicii de stanga!!! Sa nu uitati, ca unii dintre noi,au fost in stare sa aplaude si sa le ofere flori in semn de multumire, minerilor!

Sa nu uitati,si mai ales,spuneti copiilor vostri aceasta istorie, ca ei sa nu o repete!

Dama_de_rosu

Posts : 11
Join date : 2013-06-05

Back to top Go down

FIECARE  ZI  ESTE  UN  INCEPUT  ... Empty NEDUMERIRI.....

Post by Dama_de_rosu Sat Jun 15, 2013 2:12 pm

Nu am sa inteleg niciodata oamenii ce se folosesc de oameni......Nu inteleg cum e posibil sa faci asa ceva si dimineata sa te poti privi in oglinda....sa ai un suflet,sa te bucuri de caldura lui si dupa o vreme sa iti spui ''m-am plictisit,vreau o jucarie noua, de la aceasta am tot ce am vrut''... oamenii nu sunt dulapul din bucatarie pe care il arunci cand lemnul si-a piedut stralucirea si nici perechea de pantofi care anul acesta nu mai e la moda.....oamenii sunt altceva...
oamenii sunt suflet,iar un suflet poate fi ucis.....de neincredere,de rautate....nu poti sa te bazezi mereu pe faptul ca oamenii pot sa accepte ca esti nervos
sau suparat sau un alt om,si-a propus sa te puna intr-o lumina nefavorabila.... nu poti sa crezi despre oameni ca sunt fiinte si apoi sa speri ca ei au uitat ca i-ai coborat atat de mult si sa vrei ca ei sa mearga inainte ca si cum nimic nu s-a intamplat!
cred ca daca vrei sa iti asumi riscul sa dai un verdict cand e vorba despre un om,trebuie,TREBUIE ,ca intai de toate sa faci o calatorie in tine!
sa vezi daca ai gresit!
sa vezi daca te-ai purtat corect! sa vezi cu ce esti mai bun decat cel caruia vrei sa ii dai un verdict!
si mai cred ceva: despre lucruri pe care nu le stii,e mai bine sa nu faci presupuneri!

si iar ma intorc la Paler!
si iar ma minunez de cata dreptate are.....


//Am învăţat că atunci când sunt supărat am DREPTUL să fiu supărat, dar nu am dreptul să fiu şi rău.

Am învăţat că doi oameni pot privi acelaşi lucru şi pot vedea ceva total diferit.

Am învăţat că nu trebuie să să te compari cu ceea ce pot alţii să facă mai bine, ci contează ceea ce poţi să faci tu.

Am învăţat că uneori trebuie să pui persoana pe primul loc şi nu faptele sale

Am învăţat că doi oameni pot privi acelaşi lucru şi pot vedea ceva total diferit.//


NOAPTE BUNA,VOUA! SI MAINE E O NOUA ZI! SI SA NU UITATI SA ZAMBITI!

Dama_de_rosu

Posts : 11
Join date : 2013-06-05

Back to top Go down

FIECARE  ZI  ESTE  UN  INCEPUT  ... Empty Re: FIECARE ZI ESTE UN INCEPUT ...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum